Historia


A tak to się zaczęło…

Początkowe lata przedszkola – od grudnia 1968 r. to okres opieki Zielonogórskich Zakładów Włókienniczych i związana z nimi nazwa naszej placówki. Byliśmy wtedy Przedszkolem nr 2 Zakładów Przemysłu Włókienniczego „Polska Wełna”.

Z biegiem lat zmieniały się nazwy. W latach 80. byliśmy Państwowym Przedszkolem nr 30.

W latach 90. przemianowano nas na Miejskie Przedszkole nr 30. Obecnie jesteśmy częścią Zespołu Edukacyjnego nr 2, z zachowaniem nazwy Miejskie Przedszkole nr 30 z Oddziałami Integracyjnymi. W skład tego zespołu uchwałą Rady Miasta z dnia 1 września 2003 r. weszło także Miejskie Przedszkole nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 17.

Doniosłym momentem w naszej historii był rok 2000, kiedy otworzyliśmy pierwszą grupę integracyjną. Rozpoczęliśmy bowiem działalność, która przyniosła nam wiele satysfakcji i społecznego uznania. Wyniki naszej pracy pokazały sens istnienia takiej formy edukacji na wczesnym etapie
i przełamały wiele fałszywych, pokutujących w społeczeństwie przekonań
i mitów.

Nasza Ojczyzna ma hymn państwowy, my marzyliśmy o swoim – przedszkolnym. W 2003 roku nasza koleżanka Ilona Puchowicz napisała własne słowa do melodii z piosenki „Jestem sobie ogrodniczka”. Powstały utwór zatytułowała „Przedszkole na Tuwima”. Przyjęliśmy go jako hymn naszego przedszkola. Prędko stał się on częścią naszej tradycji.

Uchwałą nr XLV/588/09 Rady Miasta Zielona Góra z dnia 28 kwietnia 2009r. zostało nam nadane imię przedszkola „Lokomotywa”.

A tu można nas znaleźć! Serdecznie Was zapraszamy!

Zielona Góra, ul. Tuwima 3b

Przedszkole to wolnostojący, duży, jednopiętrowy budynek. Położone jest z dala od ruchliwych ciągów komunikacyjnych z jednej strony otoczony blokami z drugiej ogródkami działkowymi. W placówce znajduje się 5 oddziałów dla dzieci 3,4,5,6-letnich. Każda grupa posiada swoją nazwę, dużą salę zabaw z łazienką i szatnią oraz plac zabaw z kolorowymi drewnianymi urządzeniami dla dzieci młodszych i starszych.

Skip to content